г. Вишневое, ул. Святошинская, 40Б, магазин "СпортБРО"
(093)767-21-40 (068)717-27-07
Войти:
loading
корзина В корзине 0

Рослинний протеїн

 

Рослинний протеїн

Рослинний протеїн: соєвий, рисовий, конопляний

 

Протеїн - найважливіший компонент спортивного харчування. Людям, які займаються спортом, фітнесом або бодібілдінгом, він допомагає швидше позбутися зайвого жиру і наростити м'язову масу. Порошок рослинного протеїну являє собою продукт, який складається з соєвих, рисових або конопляних білків. З нього практично повністю вилучені вуглеводи і жири.

Соєвий протеїн 

Порошок рослинного протеїну на основі соєвих білків вважається найменш якісним. Він стимулює вироблення гормонів щитовидної залози, що сприятливо позначається на фігурі, має антиоксидантні властивості, але на цьому його переваги, на жаль закінчуються. 
А ось недоліків дійсно багато.
 1. Погано засвоюється. Соя містить інгібітори протеаз. Вони блокують ферменти підшлункової залози, що відповідають за розщеплення білка. Тому немає нічого дивного в низькій біологічної цінності соєвого протеїну. 
2. Амінокислотний склад далекий від ідеального. Соєвий білок містить мало незамінних амінокислот. Головний недолік - в ньому немає метіоніну, який грає важливу роль в нарощуванні м'язової маси. 
3. Шкідливий для чоловіків. Соя містить фітоестрогени - речовини, які за своїми властивостями аналогічні жіночим статевим гормонам. Їх потрапляння в чоловічий організм призводить до зниження статевого потягу та відкладення жиру за жіночим типом. 
Втім, слід зазначити, що вартість соєвого білка досить низька. Для людей, що зазнають труднощі з фінансами, він цілком підійде. Але якщо є можливість, краще вибрати інший порошок рослинного протеїну. 

Рисовий протеїн 

Рис вважається вуглеводним продуктом, тому протеїн з цієї рослини не надто популярний серед спортсменів. Проте, застосування даного виду білка має свої переваги. 
1. Високий вміст аргініну. Ця амінокислота стимулює харчування скелетних м'язів, але головне - підвищує секрецію соматотропного гормону, який стимулює спалювання жиру і зростання м'язової тканини. 
2. Швидко засвоюється. Концентрація амінокислот в крові підвищується різко, а не поступово, що має велике значення для росту м'язів. 
Звичайно ж, при цьому рисовий білок не позбавлений недоліків, інакше він давно завоював би визнання серед спортсменів і міцне місце в їх раціоні. 
1. Містить крохмаль. Рисовий протеїн виділяється великим вмістом вуглеводів, а саме, крохмалю. В організмі він швидко розщеплюється до глюкози, яка, як відомо, є безпосередньою причиною збільшення жирової маси тіла. 
2. Низький вміст лізину. Ця амінокислота стимулює розщеплення жиру і утворення м'язової тканини. З неї в організмі синтезується карнітин - речовина, яка нерідко застосовується в спортивному харчуванні в якості жироспалювача.
Незважаючи на очевидні недоліки, ймовірно, вибираючи між соєвим і рисовим рослинним протеїнами, краще все-таки віддати перевагу другому. 

Конопляний протеїн 

Конопляний білок добувають з насіння даної рослини. Давайте і його ми теж розберемо, перерахувавши переваги і недоліки. 
Почнемо, як зазвичай, з плюсів. 
1. Немає вуглеводів. Конопляний протеїн не містить олігосахаридів, а значить, не навантажує організм зайвими калоріями. 
2. Краща заміна тваринних білків. Як відомо, рослинні протеїни відрізняються за своїм складом від тваринних, причому, не в кращу сторону. З цієї причини вегетаріанцям значно важче набрати м'язову масу. Але конопляний протеїн за амінокислотним складом максимально близький до протеїнів тваринного походження. 
Тепер трохи про недоліки.
 1. Низький вміст білка. Порошок рослинного протеїну на основі конопель в середньому містить лише 50% білка. Але це так, не більше ніж невеличка вада, яка надає мінімальний вплив на загальну картину. Відносно низький вміст білка компенсується його повною і швидкою засвоюваністю. В цілому, конопляний протеїн вважається найбільш якісним з рослинних продуктів. 
2. Висока ціна. Ось головний недолік конопляного протеїнового порошку. Далеко не кожній людині він по кишені. Але якщо ви не страждаєте грошовою недостатністю, саме його ми рекомендуємо вибирати.

14.12.2014


Оставить свой комментарий.


Внимание! Перед тем как добавить коментарий необходимо авторизоваться!
© 2017 СпортБРО. Все права данного сайта защищены.
СпортБРО - продажа спортивного питания, спортивных тренажеров

Вверх