г. Вишневое, ул. Святошинская, 40Б, магазин "СпортБРО"
(093)767-21-40 (068)717-27-07
Войти:
loading
корзина В корзине 0

Основи спортивного харчування. Частина 2

 

Основи спортивного харчування. Частина 2

ЧАС ПРИЙОМУ
 

Перше правило гарного тренування – це збалансоване харчування, забезпечене заздалегідь. Звичайно, не за пів години до початку тренування, а набагато раніше. В ідеалі потрібно виділяти близько 2 годин на перетравлювання їжі перед бігом, велокросом, плаванням чи силовим тренуванням.  При дотриманні цієї умови у вас буде добрий запас білків для нарощування м»язової маси і вуглеводів для вивільнення необхідної в процесі тренування енергії. Збалансовані вітамінно-мінеральні, які вживаються відповідно з рекомендаціями на протязі дня, допоможуть підтримувати необхідний запас мікроелементів. 

За пів години до тренування бажано випити кофеїновмісний напій. Одночасно з тим можливо прийняти деяку кількість амінокислот (наприклад ВСАА) для захисту м»язів під час тренування від  надмірних пошкоджень. Незамінні амінокислоти, зокрема, 3 найголовніших амінокислоти з розгалуженими бічними ланцюжками (ВСАА), відмінно підійдуть для забезпечення антикатаболічного ефекту. 
    

На протязі 30 хвилин після тренування ваше тіло найбільш вразливе до засвоєння поживних речовин. Цей невеликий часовий проміжок необхідно використовувати максимально ефективно. Краще за все випити швидкодіючий шейк із сироваткового протеїну чи коктейль на основі білково-вуглеводної суміші з високим вмістом білка. Що вибрати  - залежить від кінцевої цілі. На протязі 2 годин після тренування потрібно добре і збалансовано поїсти, щоб відновити виснажені запаси глікогену та білків.  Основне відновлення м»язів відбувається під час сну. На жаль, це найдовший період, коли ваше тіло не отримує харчування.  Перший прийом їжі на протязі дня ми називаємо сніданком, тому що в буквальному сенсі (в літературній англійській мові) він означає «переривання посту», який продовжується на протязі 7-9 годин, поки людина спить.

Ті, хто регулярно і інтенсивно тренуються, можуть отримати користь від протеїнового коктейлю на основі казеїну, що повільно засвоюється, який варто випити прямо перед сном. Казеїн перетравлюється організмом приблизно в 5-7 разів довше, ніж сироваткові протеїни, але при цьому являється не менш багатим джерелом  незамінних амінокислот. Щоб перейти на 24 годинний цикл відновлення організму, потрібно вживати «повільні» протеїни і ніколи не пропускати збалансований прийом їжі зранку. 

ПРИКЛАД РОЗПОРЯДКУ НА ДЕНЬ

7:00 Шейк на базі сироваткового протеїну
9:00 Сніданок та мультивітаміни
11:30 Ланч і мультивітаміни
13:30 Кофеїновмісний напій/амінокислоти
14:00 Тренування
15:00 Шейк на базі сироваткового протеїну
17:30 Обід/вечеря та мультивітаміни
21:00 Шейк на базі казеїну 

 

14.12.2014


Оставить свой комментарий.


Внимание! Перед тем как добавить коментарий необходимо авторизоваться!
© 2017 СпортБРО. Все права данного сайта защищены.
СпортБРО - продажа спортивного питания, спортивных тренажеров

Вверх