г. Вишневое, ул. Святошинская, 40Б, магазин "СпортБРО"
(093)767-21-40 (068)717-27-07
Войти:
loading
корзина В корзине 0

Основи спортивного харчування. Частина 1

 

Основи спортивного харчування. Частина 1

Їжа, яку ми вживаємо, і напої, які ми п»ємо, складаються із поживних речовин та інших компонентів. Щоб краще зрозуміти вплив харчування на фізичну працездатність, розділимо всі речовини на дві групи. Перша група – це макроелементи, до яких відносяться білки, вуглеводи та жири.  Друга група – це мікроелементи, тобто вітаміни та мінерали. Ваше тіло потребує велику кількість макроелементів, які використовуються в якості джерел енергії (вуглеводи, жири) та будівельного матеріалу (білки, полі ненасичені жирні кислоти) для різноманітних синтезів. А ось потреба в мікроелементах надзвичайно мала. Але це не робить їх менш важливими. Всі елементи харчування – макро – і мікроелементи – грають власну роль у поліпшенні спортивних результатів, і не тільки. Запорукою ефективного використання поживних речовин являється їх баланс, який досягається при умові , прийому їжі в правильних пропорціях і у правильний час.

Білки - ріст м'язів, збільшення сили і швидкості.


Новачки впевнені, що нарощування м'язової маси і сили цілком і повністю залежить від зусиль у підйомі великої ваги у тренажерному залі. Однак важливо знати: це саме те місце, де м»язи найсильніше пошкоджуються. Розмір, сила і швидкість напрацьовуються під час відновлювального процесу, який починається зразу після інтенсивного тренування, і амінокислоти (із протеїнів) грають дуже важливу роль у цьому процесі. Амінокислоти – це основні будівельні блоки м»язової тканини. Більшість експертів вважає, що тренування без протеїнової підтримки настільки непродуктивне, що краще не тренуватися взагалі. 

Вуглеводи – ключ до сили та витривалості.

 

Якщо за допомогою протеїнів м»язи ростуть, то завдяки вуглеводам збільшується їх здатність до підняття великої ваги і підтримується витривалість.  Глікоген – це відновлювальне пальне, яке м»язи спалюють під час довготривалих зусиль. Спортсмени, які орієнтовані на витривалість, можуть спалювати жир і використовувати його в якості енергії на протязі  довготривалих  тренувань, але цей процес стає можливим тільки після використання більшої частини глікогену, який зберігається у м»язах. 

Для поповнення запасу глікогену на протязі дня, особливо перед тренуваннями чи змаганнями, найкраще підходять комплексні вуглеводи.  Комплексні вуглеводи – це шліфований рис, гречка, насичені клітковиною овочі,  звичайно з низьким глікемічним індексом. Організм засвоює їх повільніше, тим самим забезпечує стійкий рівень глюкози в крові. Після тренування, коли рівень глікогену  в організмі на нулі, прості вуглеводи з високим глікемічним індексом, які містяться у фруктах, можуть допомогти швидко поповнити запас глікогену у м»язах.

Кофеїн – енергія та увага.

 

Чай, кава, безліч безалкогольних і більшість енергетичних напоїв мають в своєму складі кофеїн, який, мабуть, є найпопулярнішим стимулюючим алкалоїдом в світі. В натуральному вигляді кофеїн виявлено в шоколаді і різних екзотичних фруктах. Для зацікавлених у підвищенні продуктивності спортсменів кофеїн являється однією із найбільш ефективних домішок.  Дослідження показали, що кофеїн знижує больовий поріг і втому, що дозволяє виконувати вправи з більшою інтенсивністю та частотою. Кофеїн також допомагає сфокусувати увагу на нюансах тренування і знизити час реакції за рахунок підвищення активності мозку. В наукових колах існує думка, що невеликі дози кофеїну на протязі дня дозволяють домагатися кращого ефекту, ніж 1 велика доза, прийнята за 1 раз. Для уникнення негативного ефекту кофеїну (підвищений тиск, діарея..) не рекомендується перевищувати разове дозування більш, ніж 300 мл. 

 

14.12.2014


Оставить свой комментарий.


Внимание! Перед тем как добавить коментарий необходимо авторизоваться!
© 2017 СпортБРО. Все права данного сайта защищены.
СпортБРО - продажа спортивного питания, спортивных тренажеров

Вверх