г. Вишневое, ул. Святошинская, 40Б, магазин "СпортБРО"
(093)767-21-40 (068)717-27-07
Войти:
loading
корзина В корзине 0

Не тягнеш? Спробуй розібратися, чому твоє сьогоднішнє тренування пішло псу під хвіст.

 

Не тягнеш? Спробуй розібратися, чому твоє сьогоднішнє тренування пішло псу під хвіст.

Зі всіма так буває: входиш в спортзал, відчуваючи себе Іваном Піддубним, а в результати на виході - як у Кощєя Безсмертного. Вага, яка минулого разу ти штовхав без зусиль, сьогодні стала важча в два рази, і твої ще вчора сталеві м'язи немов на три чверті проржавіли. Чому ж на тебе навалилася ця раптова неміч? Ось вісім найбільш ймовірних причин цього феномена і вісім способів ці причини подолати. В разі чого застосовуй ці рекомендації - і тоді, швидше за все, невдача не повториться. 

1. Бос-клінічний ідіот, машина зламалася, а в квартирі два дні як відключили воду ... 


Стрес діє на твої фізичні можливості. Коли ти приходиш в пригнічений стан, організм реагує викидом кортизолу. А кортизол, хоча він і допомагає подолати стрес, знижує рівень тестостерону. Низький тестостерон - низька результативність тренування. Гірше того, в стані стресу чоловіки буквально напружуються: м'язи спини приходять в тонус - звідси підвищується ризик травмування! 
 

Як з цим боротися: 
Перед тренуванням необхідно розслабитися. Для цього, після прибуття в спортзал, зроби кілька глибоких вдихів-видихів. Потім якомога вище підніми плечі, затримайся в цьому положенні на декілька секунд і, продовжуючи повільно дихати, опусти. Таким чином напружуй і розслаблюй по черзі інші групи м'язів - груди, руки, спину, - поки не відчуєш, що стрес відступив. Тепер ти готовий до тренування. 

2. Ми хочемо всім рекордам ... 


Заняття спортом само по собі нерідко стає джерелом стресу. Занадто часті й інтенсивні тренування не йдуть на користь. Стрес від вправ точно так само обертається викидом кортизолу і всіма супутніми цьому процесу принадами. 
 

Як з цим боротися: 
Дотримуйся наступних правил ...

  1. Навіть якщо ти професійний атлет і рельєф тіла для тебе не тільки данина красі і здоров'ю, а й засіб до існування, ніколи не призначай більше чотирьох силових тренувань на тиждень.
  2. Ніколи не піднімай вагу більше двох днів підряд.
  3. Ніколи не проводь серію силових вправ з великою вагою без перерви, із збільшенням навантаження більше трьох тижнів поспіль. Не забувай час від часу дати своєму тілу перепочинок. 

 

3. Мікроградус в макродозах ... 


Вживання спиртних напоїв напередодні тренування призводить до зневоднення, також  ті, хто п'є тільки каву, чай і газовані напої з кофеїном, недодають організму один-два літри води. 

Як з цим боротися: 
Якщо легкої гулянки напередодні тренування ніяк не уникнути, в день занять випий банку енергетичного напою, а потім пий воду кожні 10-15 хвилин. Вуглеводи з напою допоможуть утримати вологу в організмі (інакше ти втратиш більше рідини при сечовипусканні), а натрій підтримає стан спраги, і ти не будеш пити воду через силу. 

4. А ти такий холодний 


Для продуктивних занять необхідно збуджений стан тіла. Збудження, в фізіологічному сенсі слова, залежить від твоєї температури тіла. На жаль у багатьох з нас немає вибору: доводиться тренуватися в ті проміжки часу, коли температура падає, підкоряючись природним коливанням біоритму, - рано вранці, пізно ввечері, близько полудня. 

Як з цим боротися: 
Ти, мабуть, чув про таку річ, як розминка, вона ж розігрів. Рухайся до першого поту. Гарячий душ теж може підняти температуру. Перед силовими вправами все одно доведеться зробити розминку до поту, але на це піде набагато менше часу.

5. Воля до перемоги. 


Іноді відчуття успіху або невдачі в спортзалі залежить від того, чи вдалося тобі поліпшити своє попереднє досягнення. Для цього необхідно не тільки збудження, а й зосередженість. А зосередитися в тренажерному залі не завжди просто: музика, розмови про роботу і про політику... 
 

Як з цим боротися: 
У проміжках між вправами накидай на плечі махровий рушник. Коли будеш готовий до чергового підняття штанги, зніми його. Раптове відчуття прохолодного повітря на спітнілих плечах змусить боротися до останнього. Психологи також рекомендують завести певний ритуал перед виконанням вправ. Повторюй в точності ті ж рухи щоразу, коли ставиш руки на потрібне положення, знаходиш упор для ніг, розправляєш плечі, піднімаєш голову. 

6. В четвер і більше ніколи 


У вихідні чоловіки більше їдять, ніж у будні дні. Тому в понеділок твоє тіло отримало достатньо кількість палива, щоб витратити його в спортзалі. Але протягом тижня ти можеш раз-інший не поснідати, пропустити обід через запарки на роботі, лягти спати, не повечерявши. До кінця тижня твої енергетичні ресурси виснажені; добре, якщо ти взагалі знайшов сили дістатися до тренажерного залу. 
 

Як з цим боротися: 
Їсти добре. Розбий свою їжу на п'ять-шість невеликих прийомів на день; їж вуглеводи і білки. Молочні продукти - це те, що треба: вони містять як вуглеводи, так і казеїн, який допомагає нарощувати м'язову масу. Але переставай пити молоко мінімум за дві години до вправ: лактоза (молочний цукор) і казеїн перетравлюються в організмі досить повільно.

7. Ти просто хворий


... але сам про це ще не знаєш. Часто огидний вечір у спорт залі - перша ознака того, що ти підхопив якусь інфекцію. Вірна ознака: вправа тобі добре вдається тільки один раз, але потім ти за весь вечір навіть не наближаєшся до цього результату. Можливо, твоя імунна система перерозподіляє ресурси для боротьби з хворобою. 

Як з цим боротися: 
Тут нічого не поробиш - треба видужати. Якщо твоє тіло заздалегідь посилає тобі такі сигнали, як втома, нудота, біль в суглобах, м'язах - не варто їх ігнорувати.

8. Рідко - але влучно 

Припустимо, ти здоровий, в хорошому настрої, не перевтомився, ще не виснажений голодом, чи не зневоднений. І все одно щось не так. Може будь, ти лінуєшся - тренуєшся занадто мало, а розраховуєш на нечувані результати. 
Все просто: якщо ти багато тренуєшся , твоє тіло відчуває втому і розбитість, причому негайно. Але через кілька днів воно відновиться і буде сильніше, ніж до вправ. Ще день-два, і ця новопридбана міць почне йти. Якщо затягувати проміжки між походами в тренажерний зал, ти можеш запросто стати не сильніше, а слабкіше. Ти не відчуєш ніякого просування вперед. 
 

Як з цим боротися:
Є два способи: тренуватися більше і частіше. Що при цьому слід врахувати:

  • якщо ти тренуєш всі м'язи тіла, займайся два-три  рази на тиждень. Якщо ти чергуєш  вправи, то тобі не завадять три-чотири заняття на тиждень. 
  • збільшуй вагу, який ти піднімаєш, на 5% на тиждень. Коли дійдеш  до межі, залиш цю вправу і займися іншим. 
  • після шести-восьми тренувань за певним планом поміняй програму, перейди до інших тренажерів і вправ. Якщо ти робиш одні й ті ж вправи одним і тим же способом в перебігу декількох тижнів, ця стаття написана спеціально для тебе. Вивчи її і не повторюй помилок.
14.12.2014


Оставить свой комментарий.


Внимание! Перед тем как добавить коментарий необходимо авторизоваться!
© 2017 СпортБРО. Все права данного сайта защищены.
СпортБРО - продажа спортивного питания, спортивных тренажеров

Вверх